تماس تلفنی با بیمارستان دامپزشکی مرکزی تهران
انتخاب زبان :
انتخاب زبان :

داخلی دام‌های کوچک

(Central Veterinary Hospital)

امور مربوط به تشخیص بیماری های حیوانات خانگی و درمان آن ها در این بخش توسط متخصصین بیماری های داخلی انجام می پذیرد . پاره ای از خدمات ارائه شده در این بخش شامل موارد زیر می باشد:
 • -تشخیص و درمان بیماری های دستگاه گوارش
 • تشخیص و درمان بیماری های دستگاه ادراری (کلیه ها ، مثانه ، میزنای و میزراه) و تناسلی (رحم ، تخمدان ، واژن ، بیضه ها ، آلت)
 • تشخیص و درمان بیماری های غدد درون ریز شامل : تیروئید ، فوق کلیه و پانکراس
 • تشخیص و درمان بیماری های تنفسی شامل : بینی ، نای و شش ها
 • تشخیص و درمان بیماری های سیستم ایمنی
 • تشخیص و درمان سرطان و شیمی درمانی
 • صدور شناسنامه بهداشتی
 • صدور گواهی سلامت جهت خروج از کشور
 • ارائه برنامه های پیشگیرانه از آلودگی های انگلی
 • واکسیناسیون
 • میکروچیپ گذاری
 • تشخیص و درمان بیماری های قلب و عروق
 • تشخیص و درمان بیماری های عفونی

داخلی دام‌های کوچک

بیمارستان دامپزشکی مرکزی تهران

دکتر امیر کمیلیان

متخصص بیماری های داخلی دام های کوچک

دکتر حسن میر محمدی

دکترای حرفه ای دامپزشکی

دکتر حمید خوشرو

دکترای حرفه ای دامپزشکی

دکتر علی صادقی مقدم

دکترای حرفه ای دامپزشکی

دکتر بابک باستانی

متخصص بیماری های داخلی

دکتر امیر بخشی

دکترای حرفه ای دامپزشکی از دانشگاه کرج

بخش داخلی بیمارستان مرکزی را می توان قلب درمانی آن نامید که در آن متخصصان به تشخیص و درمان طیف وسیعی از بیماری ها می پردازند. کار در این بخش به صورت تیمی و چند تخصصی انجام می پذیرد و از این رو با دقت بالایی همراه است. از خدمات متمایز و انحصاری این بخش بیمارستان، تشخیص و درمان انواع انواع سرطان هاست که تا همین چند سال پیش راهی برای آن ها وجود نداشت. ما بدین منظور از کمک پزشکان شاغل در زمینه سرطان نظیر فوق تخصص های انکوپاتولوژی و رادیوانکوتراپی بهره می بریم تا به نتیجه مطلوبمان که همانا شفای بیماران یا کاهش آلام آن هاست دست می یابیم.

همچنین این بخش که به صورت شبانه روزی فعالیت دارد به درمان بیماری هایی که ذیلا به آن ها اشاره می شود می پردازد:

بیماری های غدد درون ریز:

بیماری کوشینگ و آدیسون-بیماری دیابت-پرکاری تیروئید

بیماری های گوارشی:

بیماری هایی که منجر به اختلال در مری، معده، روده های کوچک و بزرگ می شوند

بیماری های کبد، صفرا و پانکراس

بیماری های عفونی:

لپتوسپیروز-آسپرژیلوس بینی-پاروا ویروس-پریتونیت عفونی گربه سانان (بر اساس جدیدترین متد دنیا)-پن لوکوپنی-دیستمپر

بیماری های التهابی:

التهابات مفصلی-پلی میوزیت-ترومبوسیتوپنی وابسته به سیستم ایمنی (ITP)-کم خونی همولیتیک وابسته به سیستم ایمنی (IMHA)-بیماری های تنفسی-بیماری های بینی و نای-بیماری های ریه-بیماری های کلیه و مجاری ادرار-نارسایی حاد و مزمن کلیه-بی اختیاری ادرار-بیماری های پروستات

 

از دیگر خدماتی که توسط همکاران شاغل در این بخش به دلبندان عزیز شما رائه می گردد خدمات مربوط به دندان پزشکی است که از آن ها می توان به: جرم گیری و بروساژ-کشیدن دندان های یک و چند ریشه ای-ترمیم دندان های شکسته-درمان بیماری های عفونی دهان اشاره کرد.

سوالات متداول

شروع واکسیناسیون از 8 هفتگی، سه دوز واکسن (واکسن های یادآوری) با فاصله سه هفته یا یک ماه و بعد به طور سالانه تکرار شود.
بهتر است هر سه ماه یک بار برنامه ضدانگل انجام شود.
با توجه به مواد لازم جهت متابولیسم و رشد حیوان که خیلی از انها در غذای خانگی موجود نمیباشد بهترین غذا برای حیوانات خانگی غذاهای تجاری آماده (خشک یا تر) موجود در کلینیک ها و پتشاپ های معتبر می باشد.
جرمگیری دندان به خصوص برای حیواناتی که مسواک نمیزنند لازم است هم از لحاظ سلامت دهان و دندان و هم جهت جلوگیری از بیماری های قلبی، کلیوی، کبدی. بهترین زمان جهت جرمگیری از دوسالگی و با نظر دکتر دامپزشک و فاصله زمانی بین جرمگیری ها هر 5 / 1 تا 2 سال می باشد. بیهوشی جهت جرمگیری در صورت حضور متخصص بیهوشی و استفاده از ابزار های لازم کمترین ریسک را دارد و نباید بابت آن نگرانی خاصی وجود داشته باشد .
درباره عقیم سازی و عدم عقیم سازی نظرات مختلقی وجود دارد ولی لوزم آن بدون شک با توجه به سن ، جنس و نژاد آن و در نظر دکتر دامپزشک مربوط اجتناب ناپذیر است وسن انجام عقیم سازی هم حتما با توجه به سه مورد بالا (سن، جنس و نژاد) طبق نظر دامپزشک تو صیه میشود.
اصولا معاینات د وره ای هر 6 ماه یا یکسال با شرایط حیوان لازم است و توصیه میشود حتی الامکان از سه سالگی به بعد هر سال آزمایش خون کامل و آزمایش ادرار و هر دوسال سونوگرافی تشخیصی انجام پذیرد.
قطعا تعداد معدودی از بیماری ها مشترک بین انسان و حیوانات خانگی و غیرخانگی وجود دارد که درمورد حیوانات خانگی باید متذکر شد هیچ بیماری خطرناک یا صعب العلاجی که سلامت انسان مورد تهدید قراردهد گزارشی نشده به خصوص اگر حیوان خانگی تحت نظر یک دکتر دامپزشک قرار داشته باشد جهت رعایت اصول نگهداری و بهداشت حیوان خانگی و باتوجه به توصیه های صورت گرفته توسط متخصصین، نگرانی خاص بابت این موضوع نباید وجود داشته باشد .