تماس تلفنی با بیمارستان دامپزشکی مرکزی تهران
انتخاب زبان :
Phone call to the Central Veterinary Hospital
Select language
Central Veterinary Hospital of Tehran

بخش انکولوژی بیمارستان دامپزشکی مرکزی تهران

بیمارستان دامپزشکی مرکزی

یکی از پراسترس ترین و نگران کننده ترین خبرها در مورد سرپرستان حیوانات این است که دامپزشک به آن ها بگوید پتشان به سرطان مبتال شده است. مجموعه ای از سواالت بدون پاسخ به ذهن حمله می کنند که می توانند باعث سردرگمی در تصمیم گیری شوند. ما در بیمارستان با اعتقاد به اینکه “سرطان پایان زندگی نیست” در این شرایط دشوار در کنار شما خواهیم بود تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید و حداکثر شانس را برای داشتن یک زندگی باکیفیت به دلبندتان هدیه نمایید. بخش انکولوژی بیمارستان مرکزی، اولین بخش تخصصی درمان سرطان در کشور می باشد ک ه همزمان با هفته سرطان در سال 1397 شکل گرفت. متخصصانی از رشته های مختلف مرتبط با تشخیص و درمان سرطان در دامپزشکی و پزشکی گرد هم آمدند تا بتوانند با بهره گیری از دانش و تجربه یکدیگر به درمان بیماران صعب العالج بپردازند و در این راه توضیحات بسیار زیادی یافتن د و امروزه شاهد درمان بسیاری بیمارانی هستیم که تا همین چند سال پیش هیچگونه درمانی برایشان متصور نبودیم.
بخش انکولوژی بیمارستان دامپزشکی مرکزی تهران

بیمارستان دامپزشکی مرکزی تهران

دکتر امیر کمیلیان متخصص بیماری های داخلی دام های کوچک
دکتر بابک باستانی متخصص بیماری های داخلی

پرونده کلیه بیمارانی که به دلیل سرطان های پیچیده به بیمارستان ارجاع می شوند در گروهی که “تومور برد” نامیده می شوند مطرح و متخصصان رشته های بیماری های داخلی، جراحی، کلینیکال پاتولوژی، رادیولوژی، پاتولوژی، بیهوشی و رادیوانکولوژی در مورد آن به بحث و تبادل نظر می پردازند و پلن های درمانی را بررسی و تدمین می نمایند. از این رو می توان انتظار داشت نتیجه حاصله که نتیجه خردجمعی و بررسی تمام ابعاد قابل پیش بینی بیماری بوده است، بسیار بهتر از نتیجه تصمیم فردی یک متخصص باشد.

ما اولین مرکزی هستیم که با توجه به تعداد بالا بیماران سرطانی تحت درمان و مذاکره با مراکز پیشرو پزشکی توانسته ایم خدمات پیشرفته نظیر رادیوتراپی را به پت های نیازمند ارائه دهیم که خدمتی بی نظیر در منطقه خاورمیانه می باشد. همچنین متخصصان باتجربه ما در امر سرطان دوره های مختلف مشابه را در پزشکی پشت سر گذاشته اند تا بتوانند بهترین و کم خطرترین پروتکل را برای درمان بیماری دلبند شما پیشنهاد نمایند.
همچنین ما با شناسایی دقیق نقاط کور درمان از جمله تهیه داروهای کمیاب یا داروهای تقلبی، سعی کرده ایم بتوانیم به رفع این مشکل بپردازیم تا سرپرستان عزیزی که در شرایط پراسترس بیماری پتشان هستند، دغدغه دیگری جز درمان نداشته باشند.ما صمیمانه از شما تقاضا داریم پیش از آنکه از روند درمانی سرطان پت تان ناامید شده و تصمیم به یوتانایز بگیرید با متخصصان بیمارستان در بخش انکولوژی مشورت نمایید. امروزه بسیاری از سرطان ها قابل درمان یا مدیریت هستند و ممکن است یوتانایز تنها گزینه پیش رو نباشد.

ویدئوهای بخش

هیچ ویدئویی وجود نداره

سوالات متداول

از کجا متوجه می شوید که سرطان در قسمت های دیگر بدن هم پخش شده است؟
روش های مختلفی برای بررسی وجود دارد از جمله رادیوگرافی از قفسه سینه، سونوگرافی شکم، نمونه برداری از غدد لنفاوی و سی تی اسکن.
هدف از انجام شیمی درمانی در پت من چیست؟
گاهی برای کوچک کردن تومور و خارج کردن آن حین جراحی، گاهی برای جلوگیری از پخش شدن یا از بین بردن سلول های سرطانی باقی مانده این کار را انجام میدهیم.
آیا مانند انسان، انجام شیمی درمانی برای پت من هم با علائم شدید همراه است؟
عموما اینطور نیست زیرا برخلاف انسان که هدف بالا بردن طول عمر می باشد، در حیوان هدف افزایش کیفیت زندگی می باشد.
چگونه می توان متوجه شد درمان ها برای سرطان پت من موثر بوده اند یا خیر؟
معاینات دوره ای و بررسی سایز تومور یا غدد لنفاوی، برخی اوقات رادیوگرافی، آزمایشات، سونوگرافی یا سی تی اسکن جهت ارزیابی تاثیربخشی درمان ها موثر خواهند ب
no post select