تماس تلفنی با بیمارستان دامپزشکی مرکزی تهران
انتخاب زبان :
Phone call to the Central Veterinary Hospital
Select language
Central Veterinary Hospital of Tehran

بخش فیزیوتراپی بیمارستان دامپزشکی مرکزی تهران

بیمارستان دامپزشکی مرکزی

فیزیوتراپی در حیوانات مانند انسان‌ها دارای فواید بی‌شماری است که از جمله‌ی آن میتوان به ریکاوری سریعتر عوارض جراحی، صدمات، آسیب های ورزشی و اختلالات ناشی از سن اشاره کرد. ما در بخش فیزیوتراپی بیمارستان به بیمارانی که با مشکلات ستون مهره و نخاع، آرتریت، استخوانی، عضالنی، تاندونی و لیگامنتی مواجه‌اند کمک میکنیم تا هرچه سریعتر به شرایط عادی بازگردند و دردشان کاهش یابد. در بسیاری از شرایط دلبند شما ممکن است به رغم داشتن درد،از بروز آن خودداری نماید.این مورد به خصوص در شرایطی که حیوان از یک درد مزمن رنج میبرد بیشتر دیده میشود. در این شر ایط فیزیوتراپیست‌های بیمارستان با شناسایی درد، به شما در مدیریت آن کمک خواهند کرد. شما با مشاهده‌ی علائمی چون؛ پرهیز از بازی و تمرین ورزشی، افزایش بی‌دلیل ترس، پارس کردن یا خشونت، لرزش عضلانی، لیسیدن بیش از حد و غیرطبیعی یک عضو،خوابیدن بیش از حد دلبندتان می‌بایست به وجود درد شک کنید و با دامپزشکتان مشورت کنید.
بخش فیزیوتراپی بیمارستان دامپزشکی مرکزی تهران

بیمارستان دامپزشکی مرکزی تهران

دکتر امیر مسعود نیکنام متخصص فیزیوتراپی

همکاران ما در بخش فیزیوتراپی اصولا از 2 روش برای بازتوانی بیماران استفاده می کنند:

  1. انجام تمرینات بدنی
  2. استفاده از ابزارهای کمک درمانی

در روش اول،دکتر فیزیوتراپ با توجه به نوع عارضه، تمریناتی را طراحی و انجام می دهد تا دامنه ی حرکت ی مفاصل بیمار افزایش یافته و بتواند بهتر فعالیت نماید. همچین ممکن است تمریناتی را برای منزل به شما آموزش دهد تا روند بهبودی تسریع گردد.
در روش دوم برای کاهش درد ، افزایش حجم و تون عضله از دستگاه هایی نظیر لیزر، اولتراسوند ، تحریک الکتریکی ، تنس ، تردمیل داخل آب استفاده میگردد.
همچنین ما تنها مرکزی هستیم که با استفاده از اخذ نوار عصب و عضله و تفسیر آن میتوانیم به میزان ، محل و شدت آسیب اعصاب محیطی پی ببریم و پیشرفت اقدامات فیزیوتراپی را ارزیابی نمائیم.

ویدئوهای بخش

هیچ ویدئویی وجود نداره

سوالات متداول

چه زمانی فیزیوتراپی برای پت من کمک کننده خواهد بود؟
به تشخیص دامپزشک در اختلالات ارتوپدیک از جمله مشکلات ستون مهره، مشکلات مفاصل، مشکلات بافت نرم، پیش یا پس از انجام جراحی ها و همچنین اختلالات نورولوژیک نظیر اختلالات یا صدمات نخاعی و آسیب اعصاب محیطی می توان از فیزیوتراپی کمک گرفت.
آیا فیزیوتراپی تنها برای سگ ها و گربه ها قابل انجام است؟
با اینکه رایج ترین کاندیدان دریافت فیزیوتراپی سگ ها و گربه ها هستند اما از این روش می توان برای بسیاری از حیوانات دیگر هم بهره برد.
چنانچه پت من از داروی ضددرد یا ضد التهاب استفاده نماید، آیا باز هم ممکن است برایش فیزیوتراپی توصیه گردد؟
بله، چنانچه دکتر معالج صلاح بداند می تواند این روش را توصیه نماید.
پت من با چند جلسه فیزیوتراپی سلامت کاملش را به دست می آورد؟
بسته به نوع عارضه و پاسخ به درمان می توان ارزیابی دقیق تری از تعداد جلسات مورد نیاز به دست آورد.
آیا دکتر فیزیوتراپ تمریناتی برای داخل منزل هم می دهند؟
بله. معمولا نیاز است جهت حاصل شدن بهترین نتیجه از فیزیوتراپی برخی اقدامات در منزل انجام یا ادامه داده شوند. این موارد را دکتر فیزیوتراپ به شما آموزش میدهند.
آیا با انجام فیزیوتراپی ممکن است درد هم کاهش یابد؟
بله. یکی از اهداف انجام فیزیوتراپی کاستن از درد است.
چه موقع دوره فیزیوتراپی پایان می یابد؟
معمولا پس از اینکه پت شما به حداکثر بازیابی توان خود برسد و یا زمانی که پیشرفت بهبودی متوقف گردد، فیزیوتراپی ادامه نمی یابد.
آیا احتمال انتقال بیماری حین استفاده از دستگاه های فیزیوتراپی از یک حیوان به حیوان دیگر وجود دارد؟
دکتر فیزیوتراپ پیش و پس از انجام فیزیوتراپی کلیه وسایل مشترک را به طور کامل ضدعفونی نموده و مانع انتقال بیماری بین حیوانات میگردد.