اهمیت محبت کردن به سگها

عشق و محبت بزرگترين هديه ايست كه مي توانيم با سگمان در آن سهيم شويم . سگها حيواناتي مهربان و خونگرمند . لمس كردن براي آنها به معناي محبت زياد است چه زماني كه در طبيعت هستند و چه زماني كه همراه ما و با ما زندگي مي كنند .

در هر حال ؛ محبت بدون دليل و محبتي كه در زمان خود هديه نشود مي تواند مضرات بسياري براي سگ داشته باشد . در اين مطلب گوشه هايي از عقايد سزار ميلان را در مورد محبت كردن مي خوانيم :


1 - محبت كنيد اما به موقع و در زمان خود – به خاطر داشته باشيد هرگاه كه شما محبت مي كنيد در واقع رفتاري را كه قبل از محبت شما از طرف سگتان سر زده است تثبيت كرده ايد . تشويق باعث ثبات و تحكيم مي شود . محبتتان را وقتي نثار سگتان كنيد كه او در موقعيت انرژي آرام و مطيع و فرمانبر باشد .

2 - زماني محبت كنيد كه سگتان تمرين كرده است و غذاي خود را خورده ؛ يا يك رفتار غلط را به درخواست شما به رفتاري درست تبديل كرده است ؛ يا به دستور و قانوني پاسخ داده و آن را اجرا كرده است و يا اينكه در موقعيت انرژي آرام و مطيع و فرمانبر است .


3 – هيچگاه در اين شرايط به سگتان محبت نكنيد: اگر ترسيده است ؛ اگر بيمناك و وحشتزده است ؛ خود را مالك مي داند ؛ مسلط و غالب شده است ؛ پرخاشگر است ؛ لجبازي مي كند و مثل سنگ سخت شده است ؛ چيزي را گدايي مي كند ؛ پارس مي كند يا اينكه قوانين خانواده را مي شكند .

4 - تمرين و نظم و انضباط را فراموش نكنيد . محبتتان را با توجه به نيازهاي سگتان به وي بروز دهيد و نشان دهيد : قدم زدن و پياده روي طولاني ؛ قوانين ؛ مرزها و محدوديت ها
5 - به آن اندازه كه ظرفيت و گنجايش محبت كردن را داريد و قلبتان اجازه مي دهد ؛ به سگتان محبت كنيد اما لطفا آن را درست و به موقع خرج كنيد .

 

كليه حقوق مادي و معنوي مطالب اين سايت نزد بيمارستان دامپزشكي مركزي محفوظ بوده و درج مطالب اين سايت بدون كسب اجازه، داراي پيگرد مي باشد.

شبكه هاي اجتماعي:

 ما را در شبكه هاي اجتماعي دنبال كنيد:

 

تماس با ما

تهران – خیابان ولی عصر- چها راه پارک وی 

خیابان محمودیه – کوچه تیر – پلاک 36

  تلفن تماس: 8-22047257(021)

  ايميل:         info@cvhospital.ir

شما اینجا هستید: صفحه نخست بيشتر بدانيم آموزش اهمیت محبت کردن به سگها